Špela Pohorec v Mariboru odplavala klubski rekord

V sredo, 14. 11. 2018, je Plavalni klub Branik organiziral drugii od treh delov troboja plavalnih klubov Branik, Fužinar in Velenje. Ekipno tekmovanje je bilo namenjeno obema najmlajšima kategorijama. Med 125 plavalci so plavalci Plavalnega kluba Velenje osvojili 3 prva, 4 druga in 7 tretjih mest.

Zmagala sta Jure Frankovič (50 m hrbtno in 1.500 m prosto) med dečki in Živa Perc (800 m prosto) med deklicami. Druga mesta so osvojili Luka Aćimović (100 m in 1.500 m prosto), Jure Frankovič (100 m mešano) med dečki in Nina Princl (800 m prosto) med deklicami. Tretja mesta so osvojili Luka Aćimović (50 m delfin in 100 m mešano) in Val Goličnik (200 m prsno) med dečki, Špela Pohorec (50 m hrbtno) in Maruša Glavnik (800 m prosto) med deklicami ter Matic Založnik (50 m hrbtnto) in Adin Jusić (200 m prsno) med mlajšimi dečki.

Plavalci so se izkazali tudi z doseženimi rezultati. Špela Pohorec je na 50 m hrbtno z rezultatom 35,85 odplavala klubski rekord za mlajše deklice. Svoj dosedanji rekord je izboljšala za 85 stotink sekunde.

V skupnem vrstnem redu ekip je zmagal Fužinar (1.104 točk) pred Branikom (917 točk) in Velenjem (820 točk). Zaradi odsotnosti Najya Hane Jukić, Mihe Princla in Nika Ramšaka Rotenhajzerja, ki so v svojih kategorijah med najboljšimi, smo tokrat ekipno nekoliko zaostali. Od ekip Plavalnega kluba Velenje je bila najuspešnejša ekipa dečkov, ki je ponovno osvojila prvo mesto.

Po drugem delu troboja je v vodstvu Fužinar (1.935 točk), pred Branikom (1.592 točk) in Velenjem (1.532 točk). Zadnji del troboja bo v nedeljo, 13. 1. 2019, v Velenju. Zanimiva in napeta borba se obeta za ekipno drugo mesto.

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem za dosežene rezultate iskreno čestitamo.