Velenjski paraplavalci nastopili na močnem mitingu v Zagrebu

Od 17. do 18. 7. 2021 je v Zagrebu potekalo tekmovanje v paraplavanju Zagreb Open 2021. Tekmovanja so se udeležili tudi paraplavalci in paraplavalke našega kluba sekcije Delfinčki. Prijavljeni so bili tekmovalci iz 12 držav: Avstrija, Bosna in Hercegovina, Črna Gora, Islandija, Južna Afrika, Kazahstan, Nizozemska, Rusija, Slovenija, Srbija, Združeno kraljestvo in seveda Hrvaška. Na tekmovanju je nastopilo tudi 15 športnikov, ki se bodo udeležili prihajajočih 16. paraolimpijskih iger v Tokiu.

V zelo močni konkurenci so se odlično odrezali tudi naši paraplavalci. Izstopal je Gašper Glušič, ki je zmagal v disciplini 400 m prosto. Luka Temnikar pa si je priplaval 3. mesto v disciplini 100 m delfin. Tudi ostali člani so z dobrimi nastopi opozorili nase.

Gašper Glušič in Luka Temnikar

Vsem plavalcem in plavalkam, trenerjem in spremljevalcem iskreno čestitamo za borbenost in srčnost.

Plavalni klub Velenje