V Wolfsbergu osvojili skupno kar 29 medalj in priznanj

V soboto, 3. 6. 2017, so se naši plavalci in plavalke udeležili 5. Mednarodnega memoriala Walterja Moertla v Wolfsbergu. Tekmovanje v 50 m bazenu je bilo organizirano v 6 starostnih skupinah, v katerih so velenjski plavalci (37) skupno osvojili kar 29 medalj in priznanj. V najmlajši kategoriji dečkov je Miha Princl osvojil prvo mesto v disciplini 100 m delfin, drugo mesto na 50 m delfin in tretje mesto na 50 m prosto. Med najmlajšimi deklicami je bila Špela Pohorec prva na 50 m delfin in tretja na 50 m hrbtno. V drugi starostni kategoriji so medalje osvojili: Jure Frankovič (tri prva mesta v disciplinah 50 in 100 m delfin, 50 m prosto), Urban Krepel (dve prvi mesti na 100 m prsno in 200 m prosto, drugo mesto na 50 m prsno), Luka Ačimovič (prvo mesto na 100 m prosto, tretje mesto na 100 m delfin), Nik Ramšak Rotenhajzer (drugo mesto na 50 m hrbtno in tretje mesto na 50 m delfin),  Aldin Cakor (dve tretji mesti na 50 m hrbtno in 50 m prosto), Dane Šibanc (drugo mesto na 50 m delfin) in Anže Guštin (tretje mesto na 200 m prosto). V tej isti kategoriji je med deklicami tretje mesto osvojila Sara Navodnik v disciplini 200 m prosto. V kategoriji deklic starih 13 in 14 let sta tretji mesti osvojili Zarja Pratnekar (50 m prosto) in Lara Ovčar (50 m prsno). V najstarejši starostni kategoriji, ki so jo še zastopali naši plavalci so bile podeljene diplome. Za svoje nastope so jih osvojili: Nika Geršak (prvo mesto na 50 m prosto in drugo mesto na 50 m delfin), Matija Pohorec (prvo mesto na 50 m prosto in drugo mesto na 50 m delfin), Luka Geršak (prvo mesto na 100 m hrbtno in drugo mesto na 50 m hrbtno) in Tamara Logar (tretje mesto na 50 m prsno).

Vsem plavalcem in trenerjem čestitamo za uspehe.