“Grand Prix Kranj”: 5 medalj in trije klubski rekordi za kadetinje

V soboto, 3. 6. in nedeljo, 4. 6. 2017, je Plavalni klub Triglav Kranj gostil tradicionalni junijski mednarodni plavalni miting »Grand Prix Kranj«. Tekmovanja so se udeležili skoraj vsi najboljši slovenski plavalci, med njimi tudi Nastja Govejšek, ki se je v sredini maja vrnila iz študija v ZDA. Velenjski klub so poleg Nastje zastopali tudi Aida Jusić, Jaša Gradišek, Dani Matanovič in Miha Sušec.

V absolutni konkurenci je Nastja Govejšek osvojila tri zlate medalje in eno srebrno. V soboto je zmagala v disciplinah 50 m prosto (z rezultatom 26,37) in 100 m delfin (1:02,25); v nedeljo je slavila na 50 m delfin (27,15), srebro pa je osvojila v disciplini 100 m prosto z rezultatom 57,03.  Aida Jusić je osvojila  bronasto medaljo in podrla kar tri klubske rekorde za kadetinje. V disciplini 100 m hrbtno je nov klubski rekord odplavala že dopoldne, v popoldanskem finalu pa je rezultat še izboljšala (1:05,74) in zasedla tretje mesto. V nedeljo je v popoldanskem finalu popravila klubski rekord na 50 m hrbtno in z rezultatom 31,31 osvojila šesto mesto. Na 200 m hrbtno je s petim časom finala za več kot štiri sekunde izboljšala še klubski rekord na 200 m hrbtno s časom 2:23,27. Miha Sušec  se je v disciplinah 100 in 200 m hrbtno uvrstil v A finale, na 200 m mešano pa v finale B. Jaša Gradišek je bil na 100 m prosto sedmi v B finalu, na 200 m prosto pa je dosegel osmi čas finala A. V disciplini 200 m prosto se je v finale B uvrstil Dani Matanovič na 200 m prosto in bil na koncu sedmi.