V Mariboru zmaga štefete dečkov in klubski rekord Špele Pohorec.

V soboto, 24. 11. 2018, je Plavalni klub Branik organiziral 28. tradicionalni mednarodni Memorial Toneta Božiča. Tekmovanja v spomin na nekdanjega predsednika mariborskega kluba se je udeležilo 360 plavalcev iz 18 slovenskih klubov in gostje iz Wolfsberga. Najmlajši velenjski plavalci so tekmovali zelo dobro. Zmagala je prva štafeta dečkov  4 x 50 m prosto (Luka Aćimović, Dane Šibanc, Urban Krepel in Jure Frankovič), druga štafeta dečkov v postavi Matic Bizjak Jambrovič, Anže Guštin, Nik Ramšak Rotenhajzer in Val Goličnik pa je osvojila četrto mesto. Za tretjo uvrščeno Radovljico so zaostali le za 21 stotink sekunde. V disciplini 50 m delfin je Špela Pohorec osvojila četrto mesto in z rezultatom 33,47 odplavala klubski rekord za mlajše deklice. Dosedanji rekord Nastje Govejšek je izboljšala za 80 stotink sekunde.

Med deseterico najboljših so se uvrstili še štafeta mlajših dečkov 4 x 50 m prosto (četrto mesto), Miha Princl (50 m delfin, 100 m mešano, 200 m prosto), Luka Aćimović (100 m mešano, 200 m prosto), Urban Krepel (100 m prsno), Nik Ramšak Rotenhajzer (100 m mešano), Val Goličnik (100 m prsno), Jure Frankovič (200 m prosto), Matic Bizjak Jambrovič (50 m delfin) in Anže Guštin (50 m delfin).

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem za zelo dobre dosežke in vse osebne rekorde iskreno čestitamo.