Urban Goltnik, Alen Šošter in Luka Temnikar nastopili na svetovnih igrah v turški Antaliji

Od 19. 3. 2024 do 26. 3. 2024 so v Antaliji, osmem največjem turškem mestu in največjem turškem mestu ob sredozemski obali, potekale Trisome games (svetovne igre za osebe z Downovim sindromom). Na igrah so nastopili parašportniki z Downovim sindromom iz 30 različnih svetovnih držav, ki so tekmovali v osmih športnih panogah (plavanje, atletika, futsal, košarka, gimnastika, judo, tenis in namizni tenis). Turčija bi morala te igre gostiti že leta 2020, vendar so bile prestavljene zaradi znanih zdravstvenih razlogov. Jutranjim kvalifikacijam so sledila popoldanska finala, v katera se je uvrstilo osem najboljših paraplavalcev v absolutni konkurenci. Poleg absolutne kategorije so za naše športnike bili najbolj zanimivi starostni kategoriji SENIOR, v katero so sodili stari od 18 let do 24 let (Luka Temnikar) in MASTER 1 (Urban Goltnik in Alen Šošter) v kateri so bili stari od 25 let do 34 let. Že sama uvrstitev na tako veliko tekmovanje je potrditev dolgoletnega truda in lepo priznanje za vse.

Slovensko plavalno reprezentanco so sestavljali trije paraplavalci našega plavalnega kluba: Urban Goltnik, Alen Šošter in Luka Temnikar. Poleg njih je nastopil tudi član plavalnega kluba Radovljica Jan Berlot. Z njimi je bila na tekmovanju prisotna tudi Janova klubska trenerka Ana Vidic.

Od leve proti desni: Urban Goltnik, Luka Temnikar, Alen Šošter, Jan Berlot in trenerka Ana Vidic

Naši paraplavalci so odplavali kar nekaj osebnih rekordov in z borbenimi nastopi dokazali, da se že vrsto let, pod strokovnim vodstvom trenerke Katarine Praznik, dela zelo dobro in v pravi smeri.

Urban Goltnik se je najvišje uvrstil v disciplini 200 m prsno, v kateri je dosegel 13. mesto v absolutni kategoriji in 5. mesto v kategoriji master 1. Poleg tega je nastopil tudi v naslednjih disciplinah: 50 m prsno (19. mesto absolutno/8. mesto kategorija master1), 100 m prsno (19. mesto/9. mesto) in 50 m prosto (57. mesto/22. mesto).

Alen Šošter se je najvišje uvrstil v disciplini 200 m mešano, ko si je priplaval absolutno 19. mesto in končno 5. mesto v kategoriji master 1. Nastopil je tudi v naslednjih disciplinah: 100 m hrbtno (24. mesto/8. mesto), 50 m delfin (32. mesto/11. mesto), 50 m hrbtno (34. mesto/12. mesto), 100 m prosto (44. mesto/14. mesto) in 50 m prosto (45. mesto/15. mesto). Potrebno je napisati, da je imel Alen v času tekmovanja bolečine v nogi, a se je kljub temu uspel zbrati in odplavati dobre rezultate.

Luka Temnikar je v dveh discplinah osvojil končno 19. mesto. To je bilo v disciplini 100 m delfin (19. mesto/12. mesto v kategroiji senior) in na 200 m mešano (19. mesto/13. mesto). Poleg teh dveh disciplin je Luka zabeležil še naslednje uvrstitve: 400 m prosto (23. mesto/14. mesto), 200 m prosto (32. mesto/21. mesto), 50 m delfin (34. mesto/21. mesto), 100 m prosto (36. mesto/23. mesto) in 50 m prosto (50. mesto/30. mesto).

Malo sprostitve med tekmovanjem (Urban Goltnik, Jan Berlot, Alen Šošter in Luka Temnikar)

Poleg tega so naši plavalci skupaj z Janom plavali tudi v treh štafetah. Najvišje so se uvrstili v štafeti 4 x 100 m prosto, ko so dosegli odlično 7. mesto. V štafeti 4 x 200 m prosto so bili deveti, na 4 x 100 m mešano pa so osvojili 10. mesto.

Vsem članom reprezentance za njihove dosežke iskreno čestitamo. Trenerki Katarini Praznik in ostalim trenerjem ter prostovoljcem pa se želimo zahvaliti za njihov trud in srčnost.