Prvenstvo Slovenije za dečke in deklice

Od petka, 3. 2. do nedelje, 5. 2. 2017, je v Kranju potekalo zimsko ekipno in posamično prvenstvo Slovenije za dečke in deklice. Nastopilo je 213 plavalcev starih 11 do 14 let iz 27 slovenskih klubov. Med njimi je 16 plavalcev Plavalnega kluba Velenje tekmovalo po sistemu dopoldanskih predtekmovanj in večernih A in B finalov. Med mladimi velenjskimi plavalci so bili z uvrstitvijo v A finale najuspešnejši Anže Perc in štafeti deklic 4 x 100 m ter 4 x 200 m prosto. V obeh štafetah so nastopile Sara Navodnik, Neža Vollmaier, Zarja Pratnekar in Špela Dobaj). V B finale so se uvrstili Ema Jovan (100 m mešano in 100 m delfin) Anže Perc (200 m in 400 m prosto), Sara Navodnik (800 m prosto) in štafeta dečkov 4 x 100 m prosto. Ema je prejela tudi diplomi za osvojeni tretji mesti v mlajšem letniku (2005) na 200 m mešano in 100 m delfin.

V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali le uvrstitve do 16. mesta je Plavalni klub Velenje z osvojenimi 69 točkami osvojil 18. mesto. Zmagali so plavalci Triglava (955 točk), pred Olimpijo (888 točk) in Fužinarjem (643 točk).