Državno prvenstvo: 11 medalj in državni rekord

V nedeljo, 29. 1. 2017, se je v Mariboru končalo prvo od treh zimskih državnih prvenstev v plavanju. Več kot 400 plavalcev iz 26 klubov je štiri dni merilo svoje moči na absolutnem, mladinskem in kadetskem  prvenstvu Slovenije. Med njimi je dobro tekmovalo 14 plavalcev Plavalnega kluba Velenje. Kljub odsotnosti Nastje Govejšek, ki nadaljuje študij v ZDA in menjavi generacij, so velenjski plavalci osvojili več medalj kot v preteklem letu. Skupno so osvojili 2 zlati, 3 srebrne in 6 bronastih medalj.

V absolutni konkurenci je Kristjan Meža osvojil zlato medaljo na 100 m mešano in srebrno na 50 m prosto. V finale so se uvrstili še Nuša Erjavec (50 m, 100 m in 200 m prsno), Miha Sušec in Luka Geršak (100 m in 200 m hrbtno), Aida Jusić (100 m hrbtno) ter ženska štafeta 4 x 50 m mešano in mešana moško-ženska štafeta 4 x 50 m mešano.

V mladinski konkurenci sta Miha Sušec (na 200 m hrbtno) in Luka Geršak (na 100 m hrbno) osvojila bronasti medalji. V finale sta se uvrstila še Tine Praprotnik na 50 m in 100 m prsno ter Jaša Jernej Rakun Kokalj na 200 m delfin.

V kadetski konkurenci je mešana moško-ženska štafeta na 4 x 50 m prosto zmagala in hkrati postavila še kadetski državni rekord. V štafeti so plavali: Matija Pohorec, Jaša Gradišek, Nina Jakop in Aida Jusić.

Med posamezniki je Aida Jusić osvojila  srebrno medaljo na 100 m hrbtno in bronasti medalji na 50 m in 200 m hrbtno, Jaša Gradišek je prejel srebno medaljo na 100 m prosto in bronasto medaljo na 200 m prosto, Matija Pohorec pa bronasto medaljo na 50 m hrbtno. V finale so se uvrstili Nina Jakop na 50 m prosto in štafeti kadetov (4 x 50 m in 4 x 100 m prosto).

Velenjski plavalci so se na prvenstvu Slovenije izkazali po uvrstitvah in doseženih rezultatih. Odplavali so absolutni in štiri kadetske klubske rekorde.

Vsem plavalcem za doseženo, kot tudi trenerjema Juretu Primožiču in Denisu Doblšku, iskreno čestitamo.