Paraplavalci in paraplavalke uspešni na mednarodnem tekmovanju CROATIA OPEN

Minuli konec tedna (25. 3. – 26. 3. 2023) je v dalmatinskem mestu Split potekalo Odprto plavalno prvenstvo Hrvaške za osebe z invalidnostjo. V okviru paraplavalne reprezentance Slovenije sta na tekmovanju nastopila Gašper Glušič in Sabina Cimperc. Poleg njiju pa je na tekmovanju nastopili tudi nekaj naših ostalih paraplavalcev in paraplavalk (Anja Golčer, Maruša Golčer, Kerim Kozarac, Amadej Kremžar, Uroš Petrović, Nej Prodan Šumnik, Luka Temnikar).

Od leve proti desni: Maruša Golčer, Luka Temnikar, Amadej Kremžar, Nej Prodan Šumnik, Kerim Kozarac, Uroš Petrović in Anja Golčer

V absolutni kategoriji sta za medalje poskrbela Gašper Glušič in Sabina Cimperc. Gašper je zmagal v disciplini 200 m mešano in osvojil 3. mesto tako na 200 m kot tudi na 400 m prosto. Sabina je bila bronasta na 100 m prsno. Tudi ostali so prikazali zelo dobro plavanje in si nabrali veliko lepih izkušenj. Kerim, Luka in Nej pa so si priplavali tudi kategorizacijo.