MM Boštjanov Dr. Fig – naujuspešnejša Miha Princl in Najya Hana Jukić

V soboto, 19. 1. 2019, je Plavalni klub Triglav v Kranju organiziral 21. mednarodni miting Boštjanov Dr. Fig. Tekmovanje, ki je namenjeno  najmlajšima starostnima kategorijama velja najmočnejše tekmovanje v Sloveniji. Med 470 plavalci iz 28 klubov iz Avstrije, Hrvaške, Srbije in Slovenije je dobro tekmovala  skupina 26 velenjskih mlajših dečkov in mlajših deklic ter dečkov in deklic.

Najuspešnejša sta bila Miha Princl, ki je osvojil 2. mesto vdisciplini 50 m hrbtno in 8. mesto v disciplini 50 m delfin ter Najya Hana Jukić, ki je osvojila 3. mesto v disciplini 50 m hrbtno in 7. mesto v disciplini 50 m prosto. Z osvojenim 6. mestom v disciplini 100 m hrbtno se je v finale uvrstil še Nik Ramšak Rotenhajzer.

Med desetim in dvajsetim mestom so se uvrtili še Luka Aćimović, Jure Frankovič, Urban Krepel, Anže Guštin in Metod Lamot med dečki ter Matic Založnik in Adin Jusić med mlajšimi dečki.

Čestitamo vsem plavalcem in njihovim trenerjem za dosežene rezultate, ki so bili skoraj vsi tudi osebni rekordi.