Državni rekord Aide Jusić

V Ljubljani se je v četrtek, 24. 2019 pričelo Zimsko združeno prvenstvo Slovenije v plavanju. Za plavalce Plavalnega kluba Velenje je bil prvi tekmovalni dan  izredno uspešen. Osvojili so 2 zlati, 4 srebrne in 2 bronasti medalji. Zmagala je moško ženska štafeta 4 x 50 m mešano (Aida Jusić, Nuša Erjavec, Kristjan Meža, Miha Sušec) v absolutni kategoriji in Aida Jusić med mladinkami na 50 m hrbtno. Z doseženim rezulatom 28,49 je odplavala mladinski državni rekord. Dosedanji najboljši rezultat Lucije Kous iz leta 2012 je izboljšala za 15 stotink sekunde.

V absolutni konkurenci so medalje osvojili Kristjan Meža (100 m mešano), Aida Jusić (50 m hrbtno), Nuša Erjavec (100 m prsno) in štafeta 4 x 100 m prosto (Miha Sušec, Kristjan Meža, Jaša Gradišek, Matija Pohorec ter v mladinski konkurenci Tamara Logar (100 m prsno) in mešano moška štafeta 4 x 50 m mešano (Aida Jusić, Tamara Logar, Matija Pohorec in Jaša Gradišek).

Prvenstvo se bo zaključilo v nedeljo, 27. 1. 2019.

Vsem plavalcem in trenerjem za dosežene rezultate iskreno česitamo.