MEP 2018: Aida Jusić v štafeti 4 x 100 m mešano 13.

V finskem glavnem mestu Helsinki je v času od 4. do 8. 7. 2018 potekalo Mladinsko evropsko prvenstvo, ki se ga je udeležilo 13 slovenskih reprezentantov, med njimi tudi plavalka Plavalnega kluba Velenje Aida Jusić. Med Slovenci se je najbolje uvrstila Tina Čelik (Plavalni klub Triglav Kranj), ki je v disciplini 50 m prsno osvojila bronasto medaljo in z rezultatom 31,57 postavila nov slovenski rekord za mladinke.

Aida Jusić je nastopila v disciplinah 50 in 100 m hrbtno ter v ženski štafeti na 4 x 100 m mešano. Na 50 m hrbtno je z rezultatom 30,37 zasedla 36. mesto, na 100 m razdalji je bila 37. (1:06,24). Slovenska štafeta 4 x 100 m mešano v postavi Aida Jusić (hrbtno), Tina Čelik (prsno), Katja Fain (delfin) in Janja Šegel (kravl) se je uvrstila na 13. mesto.

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem za uspehe iskreno čestitamo.