Gašper Glušić navdušil na tekmovanju svetovne serije v Lignanu

V italijanskem obmorskem mestu Lignano je od četrtka (9. 3. 2023) pa do nedelje (12. 3. 2023) potekal plavalni miting svetovne serije za paraplavalce in paraplavalke. Tekmovanja se je udeležilo skoraj 300 tekmovalcev iz 43 držav. Slovenske barve sta zastopala član našega kluba Gašper Glušič in Tim Žnidaršič Svenšek iz Športnega društva Riba iz Ljubljane.

Gašper Glušić, Tim Žnidaršič Svenšek in trenerka Kristina Žagar

Za Gašperjem je odlično prvenstvo, saj si je popravil osebne rekorde v vseh odplavanih disciplinah. Na 100 m, 200 m in 400 m prosto je popravil tudi državni rekord v razredu S6. Posebno je navdušil v svoji paradni disciplini, ko se mu je uspelo uvrstiti v popoldanski finale v katerem je zasedel končno 7. mesto.

World Para Swimming World Series Lignano 2023
Fotografija: Pietro Rizzato © 2023

Gašperju in trenerjem iskreno čestitamo.

Plavalni klub Velenje