Združeno prvenstvo Slovenije – Nastja Govejšek, Nuša Erjavec in Aida Jusić državne prvakinje

V nedeljo, 29. 7. 2018, se je v Kopru končalo letošnje zadnje državno prvenstvo v plavanju. Skoraj 400 plavalcev iz 25-ih slovenskih klubov, plavalci iz Bosne in Hercegovine, Italije in Srbije so štiri dni merili svoje moči na Poletnem odprtem prvenstvu Slovenije za člane, mladince in kadete. Z nastopom 22 plavalcev Plavalnega kluba Velenje smo zadovoljni. Skupno so osvojili 5 zlatih, 5 srebrnih in 5 bronastih medalj. V članski konkurenci je Nastja Govejšek osvojila zlati medalji na 100 m prosto in 50 m delfin ter dve srebrni medalji na 50 m prosto in 100 m delfin, Nuša Erjavec je priplavala dve zlati na 50 m in 100 m ter bronasto medaljo na 200 m prsno, Kristjan Meža pa si je priboril srebrno na 100 m prsno in bronasto medaljo na 50 m prsno.
V mladinski konkurenci je Aida Jusić osvojila zlato medaljo na 50 m delfin in srebrno medaljo na 100 m hrbtno. Miha Sušec je prijel dve bronasti medalji na 100 m in 200 m hrbtno, štafeta mladincev pa srebrno medaljo na 4 x 100 m prosto in bronasto medaljo na 4 x 200 m prosto. V obeh štafetah so nastopili Miha Sušec, Matija Pohorec, Tine Praprotnik in Jaša Gradišek. V finale sta se uvrstila še Tamara Logar na 50 m, 100 m in 200 m prsno in Jaša Gradišek na 100 m, 200 m in 400 m prosto.
V kadetski konkurenci sta se v finale uvrstila Lara Ovčar na 50 m prsno in Anže Oprešnik na 200 m prsno.
Vsem plavalcem in njihovim trenerjem Juretu Primožiču, Denisu Doblšku in Marku Krstiću za dosežene rezultate iskreno čestitamo. Sedaj pa čim prej vsi na zaslužene in prijetno sproščujoče počitnice. Lepo se imejte.