Združeno prvenstvo Slovenije – Nastja Govejšek državna prvakinja

V nedeljo, 4. 8. 2019, se je v Kranju končalo zadnje letošnje državno prvenstvo v plavanju. Več kot 300 plavalcev iz 24-ih slovenskih klubov in gostje iz Italije in ZDA je štiri dni merili svoje moči na Poletnem odprtem prvenstvu Slovenije za člane, mladince in kadete. Nastopilo je 16 plavalcev Plavalnega kluba Velenjei. Skupno so osvojili 1 zlato, 2 srebrni in 1 bronasto medaljo. V absolutni konkurenci je Nastja Govejšek osvojila zlato medaljo na 50 m delfin in srebrno medaljo na 100 m delfin. Bronasto medaljo je osvojila ženska štafeta 4 x 100 m mešano. V štafeti so plavale Aida Jusić (hrbtno), Nuša Erjavec (prsno), Nastja Govejšek (delfin) in Sara Navodnik (prosto). V finale sta se uvrstila še Nuša Erjavec (50 m in 100 m prsno) in Kristjan Meža (50 m prosto).

V mladinski konkurenci je Tamara Logar osvojila srebrno medaljo na 100 mprsno. V finale sta se uvrstila še Jaša Gradišek (50 m, 100 m, 200 m in 400 m prosto), Aida Jusić (50 m delfin in 50 m hrbtno) in Jaša Jernej Rakun Kokalj (50 m delfin).

V kadetski konkurenci sta se v finale uvrstila Sara Navodnik (200 in 400 m prosto ter 50 m in 100 m hrbtno) in Anže Perc (200 m prosto).

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem Juretu Primožiču, Denisu Doblšku in Marku Krstiću za dosežene rezultate čestitamo. Sedaj pa čim prej vsi na zaslužene in prijetno sproščujoče počitnice. Lepo se imejte.