Uspešni nastopi na »Mednarodnem plavalnem mitingu Ravne 2018«

Plavalni klub Fužinar je 2. in 3. 6. 2018 v Ravnah na Koroškem izvedel tradicionalni dvodnevni »Mednarodni plavalni miting Ravne 2108«. Skupno je nastopilo 190 plavalcev iz Avstrije, Italije, Madžarske, Slovenije in Slovaške. Tekmovanja se je v soboto, 2. 6. 2018, udeležilo tudi 14 plavalk in plavalcev Plavalnega kluba Velenje.

Organizator je tekmovanje izvedel za štiri kategorije: v dopoldanskem delu so potekale kvalifikacije, popoldan pa sta se v vseh disciplinah pomerili še dve najmočnejši skupini finalistov.

Najbolje se je odrezala Nuša Erjavec, ki je v disciplini 50 m prsno osvojila srebrno medaljo v absolutni kategoriji. Med mladinci je Jaša Gradišek v diciplini 100 m hrbtno (1:06,87) zasedel drugo mesto, na 50 m prosto pa je bil z rezultatom 25,21 tretji. Drugo mesto je med mladinkami osvojila tudi Aida Jusić in sicer v disciplini 50 m prosto. V finala so se uvrstili še Nika Geršak, Jan Perc, Matija Pohorec, Tine Praprotnik in Miha Sušec.

Vsem plavalcem in trenerjema iskreno čestitamo.

REZULTATI

Na fotografiji je Nuša Erjavec (levo), prejemnica srebrne medalje v disciplini 50 m prsno