Reprezentančni nastop Aide Jusić

V slovaškem mestu Košice je od 9. do 11. 12. 2016 potekal osmeroboj srednjeevropskih kadetskih reprezentanc. Na tekmovanju v 50 m bazenu so nastopili najboljši mladi plavalci iz Bosne in Hercegovine, Češke, Madžarske, Poljske, Romunije, Slovaške, Slovenije in Srbije. V slovenski reprezentanci je dobro nastopila velenjska plavalka Aida Jusić s trenerjem Denisom Doblškom. Na 100 m hrbtno je osvojila peto mesto in in na 200 m hrbtno deseto mesto. V disciplini 200 m hrbtno je dosegla nov klubski rekord za kadetinje s časom 2:28,26. Dobro je nastopila tudi v štafeti Slovenije 4 x 100 m mešano, ki je osvojila četrto mesto.
V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali uvrstitve do osmega mesta je zmagala Madžarska (395 točk) pred Poljsko (302 točk), Romunijo (210 točk) in Slovenijo (195 točk).