Rekordna udeležba na 33. Mariničevem memorialu

V soboto, 23. 4. 2022, je na našem bazenu potekal že 33. Mariničev memorial. Poleg domačih plavalcev in plavalk se je tekmovanja udeležilo še 13. klubov iz celotne Slovenije. Skupaj je nastopilo rekordno število tekmovalcev in tekmovalk (180). Tekmovanje je potekalo v treh kategorijah. Kategorija C (fantje 2012 in mlajši; deklice 2013 in mlajše) je nastopila v 25 metrski razdalji. Kategorija B (fantje letniki 2010/2011; deklice letniki 2011/2012) so plavali v vseh štirih tehnikah 50 metrskih disciplinah in 100 mešano. Kategorija A (fantje letniki 2008/2009; deklice letniki 2009/2010) pa so se pomerili v 100 metrskih razdalji. V memorialni disciplini 50 m prosto za kategorijo B je zmaga pripadla plavalcu Tosji Beržanu iz Kopra.

Od naših sta v kategoriji C za medalji v disciplini 25 m prsno poskrbela Ian Sevčnikar in Tijana Milijaš. Ian je osvojil medaljo za 3. mesto, Tijana pa je osvojila srebrno medaljo.

Ian Sevčnikar na podelitvi 25 m prsno

 

Tijana Milijaš na podelitvi 25 m prsno

V kategoriji B si je Lana Lamešić priplavala dve medalji. V disciplini 50 m prsno je stopila na najvišjo stopničko. V disciplini 100 mešano pa stopila na drugo stopničko.

Lana Lamešić na podelitvi 50 m prsno

Miha Princl in Tia Mrkonjič pa sta za medalji poskrbela v kategoriji A. Miha si je medalje priplaval v vseh disciplinah v katerih je nastopil. Zlato medaljo je osvojil v disciplini 100 m prosto, 100 m mešano in 100 m hrbtno. Srebro je osvojil na 100 m delfina in bron na 100 m prsno. Tia je osvojila bronasto medaljo v disciplini 100 m hrbtno. Miha je poleg vseh medalj zmagal tudi v seštevku treh disciplin v kategoriji A in dobil lepo nagrado.

Miha Princl na podelitvi 100 m prosto

Tia Mrkonjič na podelitvi 100 m hrbtno

Zelo nas veseli tudi dejstvo, da je za naš klub tekmovalo skoraj 40 plavalcev in plavalk. Nekateri izmed njih so se sploh prvič udeležili večje tekme.

Čestitke vsem našim tekmovalcem. Nikakor pa ne smemo pozabiti na naše trenerje: Jure Primožič, Vlado Stjepić, Marko Krstić in Kaja Vrhovnik. Iskrene čestitke tudi vam in hvala za vso vaše strokovno delo in spodbudo.

Zahvala gre tudi ŠRZ Rdeča dvorana, ki je poskrbela za postavitev tribun za starše in gostinsko ponudbo.

Nastopajoči pred polno tribuno

Na koncu bi se radi zahvalili vsem prisotnim klubom in vsem sodnikom ter sodnicam, ki ste sploh omogočili izvedbo tekmovanja in poskrbeli, da je vse potekalo po pravilih in tekoče.

Plavalni klub Velenje