Po prvem delu poletnih trobojev ekipno drugo mesto

V soboto, 3. 3. 2018, je v Ravnah  na Koroškem potekal prvi od treh trobojev med plavalnimi klubi Branik Maribor, Fužinar Ravne in Velenje. Tekmovanja v poletnem delu sezone potekajo v 50 m bazenih. Mladi velenjski plavalci so po prvem delu na zelo dobrem drugem mestu z zbranimi 803 točkami. Prvo mesto je osvojil Plavalni klub Fužinar Ravne (958 točk), tretji  pa so bili plavalci mariborskega Branika s 583 točkami. Med posameznimi ekipami je ekipa mlajših dečkov Plavalnega kluba Velenje osvojila prvo mesto. Velenjska ekipa je bila sicer zaradi odsotnosti plavalcev Luke Ačimovića, Aldina Cakorja, Mance Poberžnik, Špele Pohorec in Nastje Romih zelo oslabljena.

Najuspešnejši velenjski plavalec med mlajšimi dečki je bil Jure Frankovič, ki je osvojil tri prva(100 m prosto, 50 m delfin in 200 m hrbtno) in eno drugo mesto (50 m prsno). Prvo mesto je v disciplini 50 m prsno osvojil Val Goličnik. Drugi mesti sta osvojila Živa Perc (100 m prosto) in Anže Guštin (200 m hrbtno). Tretje mesto je osvojil Dane Šibanc na 100 m prosto in 50 m delfin. Med dečki in deklicami so tretja mesta osvojili Sara Navodnik (100 m prosto), Nik Ramšak Rotenhajzer (200 m hrbtno) in Vid Verdnik (1.500 m prosto). Med najboljših osem so se uvrstili še Maruša Glavnik, Ema Jovan, Najya Hana Jukić, Nina Princl, Eva Skledar, Matic Bizjak Jambrovič, Urban Krepel, Jan Kričej, Metod Lamot, Maj Princl, Miha Princl in Žan Skledar.

Vsem plavalcem in trenerjem za dobre rezultate iskreno čestitamo.