Plavanje za veterane: Uspešni nastopi na Zimskem državnem prvenstvu

V soboto, 11. 3. 2017, je Plavalni klub Branik Maribor že drugo leto zapored organiziral Zimsko državno prvenstvo za veterane (starost 25 let in več + kategorija 18-24 let). Iz Plavalnega kluba Velenje se je tekmovanja udeležilo 7 plavalk in plavalcev: Jože Blažina, Špela Bukovec, Mario Dvoršek, Lea Grudnik, Anita Kajtna, Peter Zemljak in Katarina Praznik.
Najuspešnejši sta bili Špela Bukovec, ki je v absolutni kategoriji osvojila štiri medalje (dve zlati na 50 m in 100 m delfin ter dve srebrni na 100 m mešano in 50 m kravl) in Katarina Praznik (srebro na 200 m prsno ter dve bronasti medalji na 50 m in 100 m prsno). Špela Bukovec je prejela tudi posebno nagrado za drugo mesto v seštevku treh rezultatov z najvišje doseženimi točkami.

Prvič v zgodovini kluba je tekmovala mešana (mix) štafeta (2 moška in 2 ženski) v postavi (Lea Grudnik, Jože Blažina, Špela Bukovec, Peter Zemljak) in osvojila 5. mesto. Ženska štafeta (v postavi: Špela Bukovec, Katarina Praznik, Lea Grudnik, Anita Kajtna) je v disciplini 4×50 m mešano osvojila 6. mesto, v štafeti 4×50 m prosto pa 7. mesto.

Ostale uvrstitve med najboljših 16: Jože Blažina (6. mesto na 50 m delfin in 7. mesto na 50 m prosto), Peter Zemljak (16. mesto na 50 m delfin), Lea Grudnik (5. mesto na 50 m hrbtno in 7. mesto 100m mešano), Anita Kajtna (10. mesto na 200 m prosto, 11. mesto na 100 m prsno in 11. mesto na 100 m prosto). V kategoriji 18-24 let je Mario Dvoršek osvojil prvi mesti na 50 m in 100 m hrbtno, drugo mesto na 100 m prosto, tretje mesto na 50 m delfin ter četrto mesto na 50 m prosto.