Odličen nastop Gašperja Glušiča na 6. evropskih paraigrah mladih na Finskem

Finsko mesto Pajulahti je od 30. junija do 4. julija gostilo 6. evropske paraigre mladih. Tekmovanje velja za najpomembnejše evropsko srečanje za paraolimpijske športnike, stare med 12 in 23 let. Med peterico parašportnikov, ki so zastopali slovenske barve, je bil tudi član našega kluba Gašper Glušič. Na letošnjih igrah je nastopilo okoli 460 športnikov in športnic iz 22 držav.

Slovenski udeleženci 6. evropskih paraiger mladih Foto: ZŠIS-SPK

Gašper je nastopil v treh disciplinah. V disciplini 400 m prosto je zasedel končno 15. mesto in s časom 6:14,57 odplaval nov absolutni državni rekord. V svojem letniku je osvojil 7. mesto. V disciplini 50 m prosto in 100 m prosto je zasedel odlično 27. oz. 28. mesto.

Luka Stanar, Tim Ž. Svenšek in Gašper Glušič

Gašperju in trenerki Katarini Praznik iskreno čestitamo.

Plavalni klub Velenje