Nuši Erjavec prvo mesto na “Spring Prix of Žilina” na Slovaškem

V slovaškem mestu Žilina je pretekli vikend, od 23. do 25. 3. 2018, potekal tradicionalni plavalni miting “Spring Prix of Žilina”. Na tekmovanju so nastopili plavalci iz Azerbajdžana, Češke, Gruzije, Madžarske, Poljske, Slovaške in Slovenije. 20 velenjskih plavalcev se je, skupaj z 29 plavalci mariborskega Branika, udeležilo sobotnega in nedeljskega dela tekmovanja. Cilj njihovega nastopa je bil izpolnitev pogojev za pridobitev statusa kategoriziranega športnika, ki ga podeljuje Olimpijski komite Slovenije. V veliki večini so velenjski plavalci pogoje izpolnili.
Nuša Erjavec je osvojila prvo mesto in zlato medaljo v disciplini 50 m prsno, na 100 m prsno je bila šesta. Med najboljših deset so se uvrstili še Tamara Govejšek (8. na 50 m delfin in 9. na 50 m hrbtno), Tamara Logar (4. na 200 m prsno) in Miha Sušec (7. na 100 m hrbtno).