Nuša Erjavec v A finalu mitinga ATUS Graz

Od 21. do 23. 4. 2017 je v Gradcu, glavnem mestu avstrijske Štajerske potekal močan mednarodni miting ATUS Trophy 2017. Med številnimi nastopajočimi iz Avstrije, Alžirije, Češke, Danske, Hrvaške, Italije, Luksemburga, Madžarske, Nemčije, Paname, Slovaške, Slovenije, Švedske in Švice je nastopila skupina devetih velenjskih plavalcev. Slovenijo je predstavljala tudi članska in mladinska reprezentanca ter skupina plavalcev iz Maribora. V takšni kakovostni konkrenci je najvidnejšo uvrstitev dosegla Nuša Erjavec, ki se je v disciplini 50 m prsno uvrstila v A finale in zasedla končno osmo mesto. V B finale od 11. do 20. mesta so se uvrstili Nuša Erjavec (100 m in 200 m prsno), Aida Jusić (100 m hrbtno), Miha Sušec (200 m hrbtno), Luka Geršak (100 m hrbtno) in Jaša Gradišek (400 m prosto).

Miha Sušec je v finalu discipline 200 m hrbtno z rezultatom 2:15,57 odplaval klubski rekord za mladince. Dosedanji rekord Davida Daneva je izboljšal za 77 stotink sekunde.