Najya Hana Jukić državna šolska prvakinja

V torek, 13. 9. 2022, je na kamniškem letnem bazenu potekalo državno prvenstvo za osnovne in srednje šole. Med vsemi prijavljenimi tekmovalci je bilo tudi 12 članov našega kluba. Tekmovanje poteka po naslednjem ključu: v prvem krogu v izločilnih bojih izpade šestnajst (16) nastopajočih, v drugem krogu v izločilnih bojih izpade osem (8) nastopajočih, v tretjem krogu v izločilnih bojih izpadejo štirje (4) nastopajoči in v velikem finalu nastopijo najhitrejši štirje.

Izjemen uspeh je ponovno uspel Najyi Hani Jukić, ki je zmagala v kategoriji osnovnih šol. Miha Princl pa je osvojil odlično 4. mesto.

Odličen začetek sezone za Najyo Hano in ostale naše

Med srednješolci se je na stopničke uspelo uvrstiti Maticu Bizjaku Jambroviću, ki si je v finalu priplaval 3. mesto. V kategoriji srednjih šol so nastopili tudi Val Goličnik, Anže Guštin, Ema Jovan, Metod Lamot, Živa Perc, Špela Pohorec, Nina Princl, Nastja Romih in Eva Skledar.

Čestitke vsem.

Plavalni klub Velenje