Moštveno in posamično državno prvenstvo za dečke in deklice

Od petka, 20. 7., do nedelje, 22. 7. 2018, je na Ravnah potekalo moštveno in posamično prvenstvo Slovenije za dečke in deklice. Nastopilo je 206 plavalcev v starosti od 12 do 14 let, ki so registrirani v enem od 27. slovenskih klubov. Med tekmovalci je bilo 15 plavalcev Plavalnega kluba Velenje, ki so dobro tekmovali po sistemu dopoldanskih predtekmovanj in večernih A in B finalov. Med mladimi velenjskimi plavalci so bili z uvrstitvijo v A finale najuspešnejši Sara Navodnik (200 in 400 m prosto), Ema Jovan (100 m in 200 m delfin),  Nik Ramšak Rotenhajzer (100 m hrbtno), Luka Aćimović (400 m mešano) ter štafeta deklic in dečkov (4 x 100 m mešano). V B finale so se uvrstili Nina Princl, Manca Poberžnik, Metod Lamot in Aldin Cakor.
V mlajšem letniku (rojeni 2005, oziroma rojene 2006) so tekmovalcem podelili diplome. Prejela sta jih Nik Ramšak Rotenhajzer za dve drugi mesti (50 m in 100 m hrbtno) in Luka Aćimović za drugo (400 m mešano) in tretje mesto (1.500 m prosto).
V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali le uvrstitve do 16. mesta, je Plavalni klub Velenje z osvojenimi 199 točkami osvojil 12. mesto.
Vsem plavalcem in njihovim trenerjem za nastope in dosežke iskreno čestitamo in želimo kar se da prijetne in sproščujoče počitnice.