MM Veronika: šest medalj in kopica osebnih rekordov

V soboto, 1. 7. 2017, je Plavalni klub Kamnik organiziral tradicionalni Mednarodni miting “Veronika”. V Letnem olimpijskem bazenu “Pod skalco” so se tekmovalci pomerili v 50 m in 100 m razdaljah vseh štirih tehnik; za 50 m razdalje so bili v popoldanskem delu še finalni nastopi za štiri starostne kategorije. Tekmovanja se je uspešno udeležilo tudi 21 velenjskih plavalcev in plavalk, ki so nastopili v dveh starostnih kategorijah. Zlati medalji sta osvojila Luka Geršak (100 m hrbtno) in Jaša Gradišek (100 m prosto). Srebro sta si priplavala Tamara Govejšek (50 m delfin) in Miha Sušec (100 m prosto in 100 m hrbtno). Bronasto medaljo je na 100 m delfin osvojil Jaša Jernej Rakun Kokalj.
V finale oz. med najboljših osem so se v posameznih disciplinah uvrstili še: Špela Dobaj, Nika Geršak, Ema Jovan, Tamara Logar, Lara Ovčar, Zarja Pratnekar, Anže Perc in Matija Pohorec.

Za uspešne nastope in dosežene osebne rekorde vsem plavalcem iskreno čestitamo.