Odličen zaključek sezone za velenjske plavalce na MM Ravne 2020

V soboto (1. 8. 2020) in nedeljo (2. 8. 2020) je na Ravnah na Koroškem potekal tradicionalni 47. MM Ravne. Miting so z odličnimi nastopi popestrili tudi plavalci našega kluba. Tekmovali so tudi plavalci iz tujine (Italija, Malta, Poljska in Slovaška).

Popravili so kar nekaj klubskih rekordov. Za odličen rezultat in absolutni klubski rekord v disciplini 50 prsno je že v soboto zjutraj poskrbela Nuša Erjavec, ki je z rezultatom 32,03 za 7 stotink sekunde, popravila dozdajšnji rekord Tine Meža.

Matic Bizjak Jambrović je v soboto v disciplini 50 prosto dvakrat popravil svoj klubski rekord za dečke. V dopoldanskem delu se je prvič spustil pod mejo 26 sekund (25,91), popoldan pa je postavil sedaj aktualni rekord, ki znaša 25,88. V disciplini 50 prsno je Val Goličnik postavil svoj prvi klubski rekord. Prejšnji rezultat Žige Cerkovnika je popravil skoraj za 1 sekund in zdaj znaša 33,04. Fanta sta z doseganjem klubskih rekordov nadaljevala tudi v nedeljo. Matic Bizjak Jambrović je z rezultatom 27,52 popravil zdajšnji rekord Žige Cerkovnika za več kot sekundo. V popoldanskem delu pa je jutranji rezultat še izboljšal na 27,36. Val Goličnik pa je popravil 27 let star rekord, ki ga je takrat odplaval Sašo Doblšek. Nov najboljši rezultat zdaj znaša 1:15,39.

Skupaj so velenjski plavalci v različnih kategorijah osvojili 21 medalj. Med člani je izstopala Nuša Erjavec, ki je osvojila zlato medaljo (50 prsno) in srebrno medaljo (100 prsno). V absolutnem finalu sta plavala tudi Jaša Gradišek in Tamara Logar.

V kategoriji kadetov je tri medalje osvojila Ema Jovan (2. mesto na 50 delfin in 3. mesto v disciplinah 50 prosto in 100 delfin). Poleg nje so v finalu še nastopili Urban Krepel, Metod Lamot, Maj Princl, Nik Ramšak Rotenhajzer, Manca Poberžnik in Nina Princl.

V kategoriji dečki/deklice ter mlajši pa so medalje osvojili: Val Goličnik (1. mesto na 50 prsno in 1. mesto na 100 prsno), Matic Založnik (1. mesto na 100 hrbtno in 2. mesto na 50 hrbtno), Matic Bizjak Jambrović (2. mesto v disciplinah 50 prosto, 50 delfin in 100 delfin ter 3. mesto na 100 prosto), Anže Guštin (2. mesto na 100 hrbtno), Miha Princl (3. mesto na 100 hrbtno), Špela Pohorec (2. mesto na 50 delfin ter 3. mesto v disciplinah 50 prosto in 100 hrbtno), Najya Hana Jukić (3. mesto na 50 delfin in 50 hrbtno) ter Živa Perc (3. mesto na 200 prosto). V finalu je poleg naštetih plaval tudi Dane Šibanc.

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem za dosežene rezultate iskreno čestitamo.

Sezona je s to tekmo tudi uradno končana. Vsem želimo prijeten dopust in se kmalu spet vidimo.

REZULTATI

Marko Primožič, predsednik kluba.