Mednarodni miting Maribor: dve zlati, tri srebrne in tri bronaste medalje

Plavalni klub Branik je pretekli vikend, 9. in 10. 12. 2017, organiziral Mednarodni miting Maribor, ki se ga je udeležilo 193 plavalk in plavalcev iz Slovenije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Malte, Romunije in Srbije. Dvodnevno tekmovanje je potekalo v 50 m bazenu, Plavalni klub Velenje pa je na tekmovanju zastopalo 15 plavalcev. Skupno so osvojili osem medalj, od tega dve zlati, tri srebrne in tri bronaste medalje.
V finalu mlajših letnikov (12 – 15 let) sta prvi mesti osvojila Anže Oprešnik (200 m prsno) in Jaša Jernej Rakun Kokalj (50 m delfin). Jaša Jernej je osvojil srebrno medaljo v disciplini 100 m delfin, srebro je pripadlo tudi Tamari Logar na 200 m prsno. V finale mlajših letnikov so se uvrstile še Špela Dobaj, Lara Ovčar, Zarja Pratnekar in Deja Purg.
V absolutnem finalu sta medalje osvojila Aida Jusić (drugo mesto na 100 m hrbtno in tretji mesti na 5o in 200 m hrbtno) in Miha Sušec, ki je bil tretji na 100 m hrbtno. V absolutnem finalu so nastopili tudi Jaša Gradišek (na 50 in 200 m prosto), Matija Pohorec (na 50 m prosto) in Tine Praprotnik (200 m prosto in 50 m prsno).

Plavalcem in trenerjem za dobre nastope iskreno čestitamo.