Mednarodne igre šolarjev: uspešni nastopi naših plavalcev

V času od 4. do 9. 7. 2017 so v litvanskem mestu Kaunas potekale 51. Mednarodne igre šolarjev, ki so se jih udeležili tudi trije člani Plavalnega kluba Velenje. V 50 m bazenu so tekmovali Nika Geršak, Tamara Logar in Dani Matanovič, ki so uspešno zastopali barve Velenja.
Najboljšo uvrstitev je dosegla Tamara Logar, ki je v disciplini 200 m prsno v dopoldanskih kvalifikacijah odplavala osebni rekord in se z rezultatom 2:50,05 uvrstila v finale A. V popoldanskem finalu je osvojila končno 6. mesto.
V finale B sta se uvrstili Nika Geršak (50 m delfin) in Tamara Logar (100 m prsno) in na koncu osvojili 14 oziroma 12 mesto.
Igre šolarjev so vsakoletni dogodek, ki se ga udeležujejo ekipe iz celega sveta. Prihodnje leto bo gostitelj Mednarodnih iger šolarjev (za otroke stare od 12 do 15 let) Jeruzalem (Izrael).