Medalja, 3 diplome in kopica uvrstitev v finale za naše mlade tekmovalce na državnem prvenstvu v Kopru

Drugi vikend v februarju (9. – 11. 2. 2024) je v pokritem olimpijskem bazenu v Kopru potekalo Zimsko moštveno in posamično državno prvenstvo za kategoriji dečkov/deklic in mlajših dečkov/mlajših deklic. Tekmovanja se je udeležilo preko 400 plavalcev in plavalk iz 24 slovenskih plavalnih klubov, med katerimi je bilo tudi 27 naših mladih tekmovalcev. Jutranjim kvalifikacijam so sledila popoldanska finala. V A finalu je plavalo 8 najboljših v kategoriji dečkov/deklic (letnika 2010 in 2011). V B finalu je nastopilo 8 najboljših iz kategorije mlajših dečkov/mlajših deklic (letniki 2012 in mlajši). V C finalu pa so nastopili predstavniki obeh kategorij (uvrščeni od 9. do 16. mesta; brez B finalistov). Sprememba je tudi pri moštvenem točkovanju. Za obe kategoriji je veljalo, da se  točkuje vsaka uvrstitev med najboljših 16 po kategorijah (30-25-21-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2-1). Moštveno so se visoko uvrstili mlajši dečki in mlajše deklice, ki so dosegli končno zelo dobro 7. mesto. Kategorija dečkov in deklic se je uvrstila na skupno 15. mesto.

Najboljšo uvrstitev je dosegel Ian Sevčnikar, ki je v disciplini 100 m prsno osvojil odlično 2. mesto v kategoriji mlajših dečkov. Za uvrstitev na stopničke sta poskrbeli tudi Lara Garcia Petras in Lana Lamešić (kategorija deklic). Obe sta prejeli diplome v prsnem stilu. Diplome podeljujejo mlajšemu letniku v obeh kategorijah po jutranjih kvalifikacijah. Lara je v disciplini 100 m prsno prejela diplomo za 2. mesto, v disciplini 200 m prsno pa za 3. mesto. Lana je na 50 m prsno prejela diplomo za 3. mesto.

Ian Sevčnikar s srebrno meadljo na 100 m prsno

Diploma za 2. mesto v disciplini 100 m prsno za Laro Garcia Petras

Lana Lamešić z diplomo za 3. mesto v disciplini 50 m prsno

V A finalu (8 najboljših v kategoriji dečkov in deklic) so plavali štirje naši tekmovalci. Za najvišjo uvrstitev je poskrbel Enis Bašić, ki je bil v disciplini 50 m prsno na končnem 6. mestu. Na 7. mesto sta se uvrstili Lana Lamešić (50 m prsno) in Nikolina Milijaš (50 m delfin). Končno 8. mesto si je priplavala Lara Garcia Petras v discipini 100 m in 200 m prsno.

V B finalu (8 najboljših v kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic) so nastopili Adna Hadžiaganović (100 m prosto (končno 5. mesto)), Marcel Josić (50 m hrbtno (5. mesto)), Zarja Petrič (100 m prsno (7. mesto)), Ria Rebec (200 m hrbtno (6. mesto), 200 m in 400 m prosto (8. mesto)), Ian Sevčnikar (100 m prsno (2. mesto), 50 m prsno in 200 m mešano (5. mesto)) in Neža Šterk (100 m prsno (4. mesto), 50 m prsno (7. mesto) in 200 m prsno (8. mesto)).

C finalisti (predstavniki obeh kategorij (uvrščeni od 9. do 16. mesta; brez B finalistov) pa so od naših bili Enis Bašić (200 m prsno), Lana Lamešić (200 m prsno), Tia Mrkonjič (50 m prsno, 100 m mešano, 200 m hrbtno in 200 m mešano) in Pika Planko (50 m prsno in 200 m mešano). Kar nekaj smole so imeli predstavniki te kategorije, saj je med prvenstvom zbolel Enis Bašić, Pika Planko pa si je zadnji dan poškodovala nogo in ni nastopila v popoldanskih finalih.

Za zelo dobre uvrstitve so poskrbeli udeleženci štafet za kategorijo mlajših dečkov in mlajših deklic. Zelo dobro 5. mesto sta osvojili štafeti mlajših dečkov in mlajših deklic na 4 x 50 m prosto. Fantje so nastopili v postavi Ian Sevčnikar, Jošt Lesnjak, Marcel Josić in Filip Pejkunović. Dekleta pa v postavi Adna Hadžiaganović, Ria Rebec, Ema Lipičnik in Neža Šterk. Tudi mešana štafeta 4 x 50 m prosto je poskrbela za lepo uvrstitev. V postavi Adna Hadžiaganović, Ian Sevčnikar, Ria Rebec in Neža Šterk so osvojili zelo dobro 6. mesto.

V kategoriji dečkov/deklic so naš klub zastopali tudi Edin Ajšić, Klara Blatnik in Jadran Lojen Modrijan.

V kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic pa so za naš klub plavali tudi: Emma Anclin, Maja Crevar, Manca Drev Toman, Bor Konečnik, Mateo Lamešić, Max Lužar, Tilen Melanšek, Tijana Milijaš in Klemen Verhovnik Jurkovnik.

Ekipa naših tekmovalcev na državnem prvenstvu v Kopru

Vsem nastopajočim in njihovim trenerjem (Marko Krstić, Jure Primožič in Aljaž Žvikart) iskreno čestitamo.

Plavalni klub Velenje