Maticu Bizjaku Jambroviču dve zlati medalji

Zaradi organizacijskih težav so v Kranju hkrati s prvenstvom Slovenije za najmlajšo kategorijo izvedli tudi zimsko ekipno in posamično prvenstvo za dečke in deklice. V tej starostni kategoriji je nastopilo 220 plavalcev starih 11 do 14 let iz 26 slovenskih klubov. Med njimi je 11 plavalcev Plavalnega kluba Velenje tekmovalo zelo dobro po sistemu dopoldanskih predtekmovanj in večernih A in B finalov. Skupno so osvojili 2 zlati 2 srebrni in 7 bronastih medalj.

Med posamezniki je bil najuspešnejši Matic Bizjak Jambrovič, ki je osvojil dve zlati medalji (50 m prosto in 50 m delfin) in eno bronasto medaljo (50 m hrbtno) ter odplaval dva nova klubska rekorda za dečke (50 m prosto in 50 m delfin). Na 50 m prosto je z rezultatom 25,57 za 44 stotink sekunde izboljšal dosedanji rekord, ki ga je leta 1998 odplaval Jernej Ocepek. Na 50 m delfin pa je z rezultatom 27,51 za 52 stotink sekunde izboljšal svoj dosedanji rekord. Dane Šibanc si je priplaval srebrno medaljo na 50 m delfin in bronasto medaljo na 50 m prosto, Špela Pohorec srebrno na 50 m prosto, Anže Guštin bronasto na 100 m hrbtno in Najya Hana Jukić bronasto medaljo na 100 m mešano. Bronaste medalje so osvojile še moško ženska štafeta 4 x 50 m mešano (Špela Pohorec, Val Goličnik, Matic Bizjak Jambrovič, Živa Perc) in 4 x 50 m prosto (Matic Bizjak Jambrovič, Dane Šibanc, Špela Pohorec, Najya Hana Jukić) ter moška štafeta 4 x 100 m mešano (Anže Guštin, Val Goličnik, Matic Bizjak Jambrovič, Dane Šibanc).

V A finale so se uvrstili še Val Goličnik (50 m prsno in 100 m prsno), Matic Založnik (50 m in 100 m hrbtno) in štefete dečkov ter deklic (4 x 100 m prosto in 4 x 200 m prosto).

V B finale so se uvrstile Živa Perc (50 m in 400 m prosto, 50 m, 100 m in 200 m hrbtno), Eva Skledar (200 m in 400 m prosto) in Nastja Romih (200 m hrbtno) ter druge štafete dečkov.

V mlajšem letniku (rojeni 2007, oziroma rojene 2008) so tekmovalcem podelili diplome. Prejela sta jih Najya Hana Jukić za štiri druga mesta (50 m prosto, 100 m mešano, 50 m in 100 m hrbtno) in Matic Založnik za dve tretji mesti (50 m in 100 m hrbtno).

V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali uvrstitve do 16. mesta je Plavalni klub Velenje z osvojenimi 484 točkami osvojil zelo dobro 5. mesto. Dečki so bili četrti in deklice šeste. Zmagali so plavalci Ljubljane (1.294 točk), pred Olimpijo (589 točk) in Fužinarjem (576 točk).

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem za dosežene rezultate iskreno čestitamo.