Jure Frankovič petkrat prvi

V soboto, 26. 11. 2016, je Plavalni klub Branik organiziral 26. mednarodni miting ʺMemorial Toneta Božiča 2016ʺ v spomin na tragično preminulega njihovega predsednika kluba.
Na tekmovanju je nastopilo 320 plavalcev iz Avstrije in Slovenije. Mladi plavalci so nastopili v treh starostnih kategorijah in v štirih disciplinah (50 m prsno, 100 m prosto, 50 m delfin in 100 m hrbtno). Najboljših osem po seštevku FINA točk iz vseh štirih disciplin je nastopilo še v finalu, v disciplini 100 m mešano.
Plavalci Plavalnega kluba Velenje (35) so nastopili zelo dobro in skupno osvojili 5 prvih, 6 drugih in 2 tretji mesti. Najuspešnejši je bil Jure Frankovič, ki je z veliko prednostjo zmagal v vseh petih nastopih. Dane Šibanc je osvojil tri druga (50 m delfin, 100 m hrbtno in 100 m mešano) in eno tretje mesto (100 m prosto), Aida Jusić dve drugi mesti (100 m prosto in 100 m hrbtno) in Anže Guštin eno drugo (100 m prosto) in eno tretje mesto (100 m hrbtno).
Dvakratna trojna zmaga Jureta, Anžeta in Daneta na 100 m prosto in 100 m hrbtno je velik uspeh.

REZULTATI

dane-sibanc-jure-frankovic-in-anze-gustin

Zadnjo takšno zmago so velenjski plavalci odplavali leta 1995 na Pokalu mesta Ljubljane, ko so Andraž Valcl, Jure Primožič in Mario Petras zmagali na 200 m in 400 m prosto.

Aida in Anže sta v Mariboru nastopila tudi v finalni disciplini. V posameznih disciplinah so se v najboljšo deseterico, poleg tistih, ko so osvojili medalje, uvrstili še Nina Princl, Val Goličnik in Luka Ačimović.
V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali vse uvrstitve do 16. mesta, je Plavalni klub Velenje z osvojenimi 448 točkami osvojil dobro 5. mesto. Zmagali so plavalci Fužinarja pred Olimpijo in Neptunom.

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem iskreno čestitamo!