Aida Jusić potuje na EYOF 2017

V času od 23. do 29. 7. 2017 bo v madžarskem mestu Györ potekal poletni Olimpijski festival evropske mladine (European Youth Olympic Festival), ki se ga bo udeležila tudi plavalka našega kluba Aida Jusić. Slovensko reprezentanco bo sicer na EYOFu zastopalo skupno 80 športnic in športnikov, ki bodo nastopili v 9 različnih športih.
EYOF je eden najuglednejših mladinskih tekmovanj na evropski celini, ki deluje od leta 1991. Po zgledu olimpijskih iger se izvaja na visoki mednarodni ravni in je organiziran intervalno (v lihih letih). Mladim športnikom in športnicam, starim med 15 in 18 let omogoča, da spoznajo olimpijsko gibanje ter univerzalne olimpijske vrednote in ideale.

Aida je normo za nastop na EYOFu odplavala v začetku junija 2017 na tekmovanju »Grand Prix Kranj«. Na Madžarskem bo nastopila v disciplinah 100 in 200 metrov hrbtno, ki sta na sporedu 24. oziroma 26. 7. 2017.
Nastope oziroma rezultate plavanja na EYOFu lahko spremljate TUKAJ.

Aidi in njenemu trenerju Denisu Doblšku za uvrstitev na EYOF iskreno čestitamo in želimo čim boljše rezultate.

Foto: Olimpijski komite Slovenije