Odlični rezultati na paraplavalnem mednarodnem tekmovanju v Sarajevu

V soboto (6. 5. 2023) in nedeljo (7. 5. 2023) je v prestolnici Bosne in Hercegovine potekalo 4. mednarodno paraplavalno tekmovanje “Sarajevo open 2023”. Na njem je nastopilo preko 100 paraplavalcev in paraplavalk.

V okviru naše paraplavalne reprezentance sta na tekmovanju nastopila Sabina Cimperc (S14) in Gašper Glušič (S6). Sabina je zmagala v disciplini 50 m prsno, 100 m prsno in 200 m mešano. Na 50 m prosto je bila druga. Gašper je v vseh treh (100 m, 200 m in 400 m prosto) nastopih stopil na najvišjo.

Sabina Cimperc in Gašper Glušič člana paraplavalne reprezentance FOTO: Šport invalidi

Tekmovanja, s sloganom “V vodi smo vsi enaki”, se je udeležilo tudi nekaj naših ostalih klubskih paraplavalcev. V razredu C21 (Downov sindrom) sta za medalje poskrbela Dejan Cvijić in Luka Temnikar. Dejan je bil osvojil dve tretji mesti (100 m in 200 m prosto). Luka je v disciplini 200 m prosto in 200 m mešano zmagal, na 50 m prosto pa je osvojil bronasto medaljo. V razredu S2 je dve zmagi osvojila Tonja Brložnik (50 m hrbtno in 50 m prosto). V razredu S14 pa so si medalje priplavali Anja Golčer (2. mesto 200 m prosto, 2. mesto 50 m prosto in 2. mesto 50 m prsno), Maruša Golčer (3. mesto 200 m prosto, 3. mesto 50 m prosto in 2. mesto 100 m hrbtno) in Nej Šumnik, ki je v disciplini 50 m delfin zmagal.

Večerni obisk Baščaršije

Tekmovanja sta se udeležila tudi Kerim Kozarac in Amadej Kremžar, ki sta le za las zgrešila stopničke.

Čestitamo vsem našim nastopajočim in vsem srčnim prostovoljcem in trenerjem.